• Krakowskie Przedmieście 87/89, 00-079 Warszawa

Sala konferencyjna

Sala Konferencyjna w Domu Literatury – historyczna aula, to jedyne w stolicy, niepowtarzalne w skali Polski wnętrze, zachowane w kształcie integralnego projektu w stylu art déco z oryginalnymi rozwiązaniami amfiteatralnej widowni, oświetlenia, drewnianego wykończenia elementów interieru sali i sceny – dzieła z 1948 roku wybitnej twórczyni polskiego designu, założycielki Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Wandy Telakowskiej wraz z zespołem. Osobista, bliska przyjaźń Telakowskiej z wieloma pisarzami – m.in. z Iwaszkiewiczem, Słonimskim, Ireną Krzywicką – nadała projektowi indywidualne znamię. Sala, mogąca pomieścić do 180 osób, od lat służy spotkaniom i festiwalom literackim, zgromadzeniom publicznym, konferencjom naukowym, celom edukacyjnym, itp. To właśnie tu miały miejsce ważne wydarzenia polskiego powojennego życia literackiego, takie jak m.in. jubileusze twórców polskiej literatury (m.in. Marii Dąbrowskiej, Władysława Broniewskiego), w trzech ostatnich ćwierćwieczach sala gościła najwybitniejsze postaci kultury polskiej i znakomitych przedstawicieli literatur obcych – jak choćby Umberto Eco, Günther Grass, Amos Oz czy Charles Simic). Występowali tu wielokrotnie i występują najwięksi polscy poeci, prozaicy i dramatopisarze; eseiści, publicyści i myśliciele, ludzie sztuki, teatru i filmu. W sali odbywają się także spotkania z ludźmi polityki – bywały tu głowy państw: królowie, prezydenci, premierzy i włodarze miast.
Dzisiaj w Sali Konferencyjnej odbywają się imprezy literackie, spotkania autorskie, odczyty oraz konferencje, szkolenia, itp.

Salę można wynająć w celu zorganizowania konferencji, szkolenia, itp., a także spotkań i uroczystości połączonych z koktajlem czy bankietem.

Mieści do 180 osób – dostępna także dla osób niepełnosprawnych, wyposażona jest w sprzęt audiowizualny.

W sprawie wynajęcia sali prosimy kontaktować się z p. Moniką Chmielewską: m.chmielewska@fundacjadl.com

Rezerwuj pokój