Dom Literatury w Warszawie

ChopinoBajka

Eva Piłat i Anna Martyniuk-Tofiluk w ramach projektu Muzyka Łączy (od 2013r.) zapraszają na koncert edukacyjny z muzyką klasyczną z cyklu Klasyka Dzieciom pt. ChopinoBajka

CHOPINOBAJKA to koncert przeplatany opowieścią ilustrowaną muzyką Fryderyka Chopina zaaranżowaną na fortepian, flet poprzeczny i flet piccolo.

ChopinoBajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-10 lat, ale zapraszamy także młodszych uczestników, którzy świetnie odnajdą się w tej muzycznej atmosferze, w której twórcy dbają o łatwo przyswajalną powtarzalność motywów, interakcję i wprowadzają atrakcyjnie w świat muzyki klasycznej. Dzieci w wieku 0-1 możecie zabrać nieodpłatnie.

Bajki angażują i zachęcają do wspólnego przeżywania muzyki, dlatego ChopinoBajka zabierze Was wraz z trójką bohaterów bajki, w niewielką, ale barwną muzycznie podróż, a przy okazji posłuchacie różnych aranżacji słynnych dzieł Fryderyka Chopina.

Dowiecie się kilku ciekawostek na temat życia wielkiego polskiego kompozytora, a pod koniec zatańczymy wspólnie poloneza i stworzymy wielką orkiestrę z niespodzianką!

Koncerty Rodzinne w duchu idei „Klasyka Dzieciom” to połączenie opowieści i muzyki klasycznej. Podczas koncertu artyści i animatorzy zachęcają całe rodziny do aktywnego przeżywania muzyki.

Koncerty Rodzinne KLASYKA DZIECIOM odbywają się od 2013 roku., są połączeniem opowieści z muzyką klasyczną. Na koncertach prezentujemy muzykę w oryginale i w naszych autorskich aranżacjach, które nawiązują do różnych gatunków i stylów muzycznych. Podczas koncertu, oprócz bajki, opowiadamy ciekawostki o kompozytorach i epokach muzycznych.

WYKONAWCY:

Elżbieta Drozdowska – flet poprzeczny, flet piccolo
Anna Martyniuk-Tofiluk – fortepian
Eva Piłat – fortepian, narrator

Koncert odbędzie się 11 lutego, w godz. 12.00 – 13.00, w Domu Literatury w Warszawie

Bilety do nabycia: BILETY

Zespół artystyczny projektu MUZYKA ŁĄCZY tworzą:

Eva Piłat -urodziła się w Caracas w Wenezueli, gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny, animatorka kultury, autorka słuchowisk muzycznych dla dzieci. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką Evana Studio prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc projekt MUZYKA ŁĄCZY.

Anna Martyniuk-Tofiluk -pianistka, aranżerka, autorka słuchowisk i książek muzycznych dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F .Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, związanych nie tylko z muzyką klasyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc projekt MUZYKA ŁĄCZY.

Gościnnie w koncercie zagra:

Elżbieta Drozdowska – flet poprzeczny, flet piccolo W 2010 roku ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Elżbiety Gajewskiej – Gadziny. Umiejętności swe doskonaliła biorąc udział w licznych kursach solowych i kameralnych pod kierunkiem takich profesorów jak: Jean – Claude Gerard, Philippe Bernold, Carlo Jans, Janos Balint, Christian Larde. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach orkiestrowych i kameralnych (Rias Youth Orchestra – Berlin, International Orchestra’s Festival Attergau pod patronatem Filharmoników Wiedeńskich -Austria, Moritzburg Festival Academy – Dresden, Internationale Junge Orcheste Akademie – Bayreuth). Obecnie prowadzi aktywną działalność artystyczną w kraju i za granicą, wykonując m.in. utwory solowe, kameralne i orkiestrowe. W dorobku flecistki znajdują się liczne nagrania muzyki poważnej (m.in. symfonie i koncerty Krzysztofa Pendereckiego). Wielokrotnie uczestniczyła także w nagraniach muzyki lżejszego gatunku (muzyka do spektakli teatralnych, bajek dla dzieci) oraz zapraszana była do realizacji nagrań takich artystów jak: Tytus Wojnowicz czy Krzysztof Herdzin. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów solowych i kameralnych oraz dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez wiele lat była pierwszą flecistką Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Obecnie jest pierwszą flecistką Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Teatru Muzycznego Roma oraz współpracuje z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonia Viva, Sinfonietta Cracovia i in.