Dom Literatury w Warszawie

„Kiermasz Piosenki Literackiej” powraca!

„Kiermasz Piosenki Literackiej” powraca!
Przypominamy – to cykl wydarzeń muzycznych, który swoją pierwszą odsłonę miał jesienią 2023 r. Dwa wieczory przepełnione poezją śpiewaną i kabaretem literackim zakończyły się ogromnym sukcesem. Na scenie gościli znakomici artyści: Chwila Nieuwagi, Klub Szyderców Bis, Jaśmin, Kuba Blokesz, Piotr Woźniak, Dominika Dobrosielska, Maciej Starnawski oraz Magdalena Turowska. Wieczory poprowadziły Zuza Dobrucka i Beata Harasimowicz.

W kolejnych odsłonach cyklu pragniemy zaprezentować ciekawe grupy i uznanych twórców piosenki literackiej kultywujących ducha Krainy Łagodności. W koncertach swoje autorskie kompozycje prezentować będą artyści, wokaliści i instrumentaliści zaproszeni przez Grupę Rozwoju Artystycznego G.R.A. Okazję do wspólnego śpiewania będą mieli także widzowie, którzy zostaną zaproszeni przez gospodarzy do chóralnego wykonania tzw. hymnu wieczoru. W drugiej części prezentować będą się gwiazdy.

A 7 marca wystąpią:

*Mateusz Rulski
*Magda Turowska
*Andrzej Perkman

oraz gwiazda wieczoru – zespół Good Staff!

Wieczór tradycyjnie już poprowadzą i okraszą pisarskimi anegdotami Beata Harasimowicz i Zuzanna Dobrucka – kobiety telewizji, współautorki (razem z Katarzyną Kalicińską) trzech książek: “I ja Ciebie też”, “I nigdy Cię nie opuszczę”, “I jakby co to dzwoń”. (Ta ostatnia wydana w styczniu 2024 r.) Beata i Zuza przez ponad 30 lat zrobiły kilkaset telewizyjnych programów kabaretowych i rozrywkowych. Pisarkami obie stały się trzy lata temu przez przypadek. Jak do tego doszło? To jeden z wątków poruszanych na spotkaniach autorskich Beaty i Zuzy. Na każdym spotkaniu dziewczyny opowiadają o kulisach pracy z gwiazdami telewizji i estrady, co wiąże się również z tematyką ich książek.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w punkcie informacyjnym Urzędu Dzielnicy Śródmieście (u. Nowogrodzka 43) w godz. 10.00 -16.00 oraz w Domu Literatury (Krakowskie Przedmieście 87/ 89) w godz. 9.00 – 19.00 na 7 dni przed wydarzeniem.

Wydarzenie finansowane jest przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy.