Dom Literatury w Warszawie

Kiermasz Piosenki Literackiej

W dniach 30 listopada oraz 7 grudnia 2023 r. nasz Dom Literatury w Warszawie stanie się świadkiem dwóch wyjątkowych wydarzeń kierowanych do mieszkańców Śródmieścia.

„Kiermasz Piosenki Literackiej” to cykl inaugurujący swoje istnienie na kulturalnej mapie Śródmieścia. Będą to wieczory pełne poezji śpiewanej, zaskakującego dowcipu słownego i sytuacyjnego nawiązujące do ducha Krainy Łagodności. Artyści, wokaliści i instrumentaliści przedstawią swoje autorskie piosenki oraz interpretacje utworów wybitnych twórców. W drugiej części wieczoru sceną zawładną gwiazdy piosenki literackiej, a wszystko to poprowadzą Beata Harasimowicz i Zuzanna Dobrucka – pisarki, scenarzystki i producentki telewizyjne. Swoje bogate doświadczenie dziennikarskie i pisarskie przełożą na unikalne poprowadzenie wieczorów kiermaszowych, okraszone pisarskimi anegdotami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Śródmieścia do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych, które obiecują niezapomnianą dawkę muzyki, literatury i rozrywki.

Podczas drugiego wieczoru wystąpią:

* Kasia Brzozowska

* Beata Osytek

* Dominika Dobrosielska

* Magda Turowska

* Piotr Woźniak

oraz gwiazda wieczoru – Klub Szyderców Bis.

Wydarzenie finansowane jest przez Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy

Bezpłatne wejściówki są do odbioru w punkcie informacyjnym Urzędu Dzielnicy Śródmieście (ul. Nowogrodzka 43) oraz w Domu Literatury (Krakowskie Przedmieście 87/89) na 7 dni przed każdym wydarzeniem.